Úvodní strana » Víno Jihomoravského kraje 2018

Registrace vín do hodnocení, soutěží a prezentací

Vítejte v systému Národního vinařského centra pro registraci vín do soutěží, hodnocení a prezentací.

Systém umožňuje on-line přihlásit vaše víno do soutěží, hodnocení a prezentací pořádaných Národním vinařským centrem nebo jinými organizátory. Zde můžete přihlásit, odeslat nebo před odesláním opravit či vymazat jednotlivá vína.

Pro zadávání vín musíte být registrováni a přihlášeni. Máte-li již registraci, nemusíte se do jiných soutěží registrovat znovu, stačí se jen do systému přihlásit.

Víno Jihomoravského kraje 2018

Pořadatel: Jihomoravský kraj za organizační spolupráce Národního vinařského centra a Svazu vinařů ČR
Uzávěrka přihlášek: do 18. září 2018 do 16:00 hod. Posláním soutěže je zejména výběr a propagace vín, vybraných pro prezentační účely Jihomoravského kraje. Vína s titulem „Víno Jihomoravského kraje 2018“ budou nakoupena organizátorem dle podmínek tohoto statutu prezentační účely Jihomoravského kraje a budou používány jako dary pro významné návštěvy Jihomoravského kraje.

Soutěž je otevřena pro vína vyrobená z hroznů révy vinné, majících původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje a zpracování hroznů (vinifikace) proběhla také na území Jihomoravského kraje; v kategoriích a odrůdách definovaných v bodě 11. statutu (odrůdy:

A. Bílá vína suchá (dle vinařského zákona max. 9 g zbytkového cukru v litru, pokud rozdíl zbytkového cukru a celkového obsahu kyselin přepočtený na kyselinu vinnou je 2 gramy nebo méně). Pouze pro odrůdy: Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské bílé (Pinot blanc), Chardonnay a Pálava.
B. Červená vína suchá (dle vinařského zákona max. 9 g zbytkového cukru v litru, pokud rozdíl zbytkového cukru a celkového obsahu kyselin přepočtený na kyselinu vinnou je 2 gramy nebo méně). Pouze pro odrůdy: Svatovavřinecké, Rulandské modré (Pinot Noir), Frankovka, André a Zweigeltrebe.

Každý výrobce může přihlásit pouze 2 vína ze své produkce.

Maximální nabídková cena za 1 láhev dodavatelem nabízeného vína činí 200 Kč bez DPH a zároveň nabídková cena za 1 láhev dodavatelem nabízeného vína nesmí převýšit cenu obvyklou, za kterou dodavatel nabízí tuto láhev vína jiným odběratelům, v daném čase (doba trvání smlouvy).
Přihlašovatel doručí vzorky vín a přihlášku, vč. příloh dne 18. září 2018 do budovy „Centrum Excelence“, ul. Sobotní č. 1029, VALTICE (směr Úvaly/Schrattenberg, cca 200 m za hlavní budovou Střední vinařské školy) od 8.00 do 16.00 hod.

[odkaz na mapy.cz]

Soutěžící vydá bezplatně 3 lahví (o objemu 0,75) do vlastnictví organizátora soutěže pro potřeby senzorického posouzení.

Každá láhev musí být soutěžícím označena v souladu s vinařským zákonem.

Soutěžní poplatek za ohodnocení vín není vyžadován.