Registrace vín do hodnocení, soutěží a prezentací

Vítejte v systému Národního vinařského centra pro registraci vín do soutěží, hodnocení a prezentací.

Systém umožňuje on-line přihlásit vaše víno do soutěží, hodnocení a prezentací pořádaných Národním vinařským centrem nebo jinými organizátory. Zde můžete přihlásit, odeslat nebo před odesláním opravit či vymazat jednotlivá vína.

HODNOCENÍ VÍN VVVV

Pořadatel: Velká vína velkých vinic, z.s.

Posláním Hodnocení vín spolku VVVV je průběžně hodnotit nejen kvalitu vín členů spolku VVVV, a to všech kvalitativních úrovní těchto vín, tedy od „vína vinaře“ (VV), přes „víno vybrané vinice“ (VVV), až po kandidátní vína na budoucí „prémiová vína velké vinice“ (PVVV) a „velká vína velké vinice“(VVVV) dle stanov spolku VVVV, ale i vín ostatních vinařů, která splňují parametry vín členů spolku. Konečným cílem je návrat moravského a českého vinařství ke komplexním suchým bílým i červeným vínům plně srovnatelným s velkými víny Evropy a celého světa v souladu se stanovami spolku.

Hodnocení je primárně určeno pro vína odpovídající kategoriím VV a VVV. Vína, která dosáhla nejméně 88 bodů budou nabídnuta k degustaci široké veřejnosti ve vinotéce pořadatele.
Termín a místo hodnocení
Pravidelné společné degustace výše uvedených vín členů spolku se budou konat jednou ročně, v pevně stanoveném termínu, kterým je poslední čtvrtek v měsíci lednu. První řádná degustace se tedy bude konat ve čtvrtek 26. ledna 2023. Místem hodnocení je Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o., 696 19 Mikulčice č.ev. 93. Další degustace se budou konat vždy nejpozději do dvou měsíců, pokud bude přihlášeno nejméně 10 vzorků vín.

Množství vzorku
Minimální množství přihlášeného vína u vinaře v okamžiku hodnocení není nijak omezeno. Vzorek k degustaci představuje 2 láhve o obsahu 750 ml. Za přihlášení vzorků se neplatí žádný poplatek.

Odběr vzorků
Odběr vzorků probíhá:
• ve Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o., 696 19 Mikulčice č. ev. 93 kterýkoliv den v týdnu po předchozí telefonické domluvě na telefonu 731 546 542,
• ve vinařství Hana Mádlová, Sadová 1645, 691 02 Velké Bílovice ve všední dny během pracovní doby po předchozí telefonické domluvě na telefonech 602 155 844 a nebo 606 720 708.
Vzorky musí být dodány nejpozději 14 dní před stanoveným termínem hodnocení – tedy do druhého čtvrtka v měsíci lednu.